23 Haziran 2010 Çarşamba

Hafif yemekler

Merhaba,

Havalar çok sıcak olduğu için ağır yemekler yiyemiyorum. Zeytinyağlılar,  sebze, yoğurt ve meyve bu dönemde favorim. Yaz meyvelerini çok seviyorum ancak çok kalorili olduğu için, kilo alacağım diye yerken korkuyorum. Genelde ailece plajda olduğumuz için pratik olan yiyecekler hazırlamak benim için daha uygun. Sizden bu düzende bir program rica ediyorum.  S.A/ Bodrum
S.A Hanım,
Sıcak havalarda aşırı yağlı ve şekerli yiyecekler yerine; su, vitamin ve mineral içeriği yüksek meyve, sebze ve tam tahıllara dayalı bir beslenme şekli uygundur. Balık, zeytinyağlı sebze, meyve ve salata iyi bir yaz mönüsü seçimidir. Ayrıca sıcakla birlikte terleme oranı arttığı için elektrolit dengesini sağlayacak yoğurt, ayran, cacık  ve de su tüketimi unutulmamalıdır.
Yaz meyveleri çok lezzetli olmakla birlikte miktar konusunda dikkat etmelidir. Plaj çantanızda; meyve, ayran, grissini, peynir, fındık, kuru kayısı, soğuk çay ve meyve suyu (şeker ilavesiz) bulundurabilirsiniz. Evden taşımak riskli olacağından, plaja yakın yerlerde tost, ızgara, ayran veya salata gibi seçimler de yapabilirsiniz.

SiZiN DiYET LiSTENiZ HANGiSi?
Yaz boyunca küçük bir kıyaslama yapın. Hafif yemekleri seçtiğiniz günler sıcaktan daha az şikayet ettiğinizi fark edeceksinizHer pazar, sizlerle farklı konuda örnek bir diyet listesini paylaşıyorum. Siz de hikayenizi yazıp gönderirseniz uygun programı bu sayfalardan okuyabilirsiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder